خانه » انشا پایه هشتم » انشا در مورد صدای لالایی مادر پایه هشتم

انشا در مورد صدای لالایی مادر پایه هشتم

انشا در مورد صدای لالایی مادر
2.5/5 - (4 امتیاز)

انشا درباره صدای لالایی مادر

انشا صفحه 53 کتاب نگارش کلاس هشتم

 

مقدمه : اگر همین الان ازم بپرسین از بچگیت چی یادت میاد ، به جز تعداد اندکی خاطره کوتاه هیچی یادم نمیاد . بیشتر این خاطرات فقط یه لحظه بود ؛ مثل شکستن چراغ زیر زمین یا افتادن تلویزیون روی پام . ولی لابلای این خاطات یه چیزی هست که چندبار کپی پیست شده . اون چیه ؟ لالایی مادرم .

 

 

بدنه : مادرم دو سه تا لالایی بلد بود.از بین اون لالایی ها،یکی از اون ها برای من خیلی دلپذیر بود ؛ لالایی که مادرم از مادرش یاد گرفته بود و بیشتر وقت ها آن را برایم می خواند . زمانی که لالایی های دیگر را می خواند ، ناراحت می شدم و آرزو می کردم هرچه زودتر تمام شوند و باز مادرم لالایی مورد علاقه ام را بخواند . وقتی مادرم لالایی می خواند ، غرق در کلمات می شدم . خورشید در حال غروب تنها صحنه ای است که از رویا پردازی هایم هنگام شنیدن لالایی به یاد دارم .

 

 

یادم می آید وقتی مادرم شروع به لالایی گفتن می کرد، از من می خواست چشمانم را ببندم و بخوابم.با صدای همیشگی اش شروع به خواندن می کرد.بعد از اینکه یکبار کی خواند ، بدون وقفه دوباره شروع می کرد.چند دقیقه بعد خسته می شد و دست می کشید.می دید که من هنوز بیدارم و دوباره شروع به خواندن می کرد.این بار با صدایی آرام و آهسته.زمانی هم که می دید کمکم دارم می خوابم ، صدایش را آرام تر و آهسته تر می کرد تا مبادا از خواب بیدار شوم .

 

 

گاهی اوقات ، زمانی که مادرم کنارم نبود،مجبور بودم با لالایی پدرم بخوابم که اگر راستش را بخواهید زیاد دوستش نداشتم.وقتی پدر شروع به خواندن می کرد چشمانم را زود می بستم و با تجسم لالایی های مادرم ، سعی می کردم هرچه زودتر بخوابم ولی بیشتر وقت ها نمی تواستم و به پدر می گفتم : ” مامان کجاست ؟ چرا نمی آید ؟ ” و جوابی ناامید کننده دریافت می کردم و در نهایت خودم برای خودم لالایی مادر را می خواندم .

 

 

نتیجه : بعضی وقت ها از خودم می پرسم اگر مادرم برایم لالایی دیگری خوانده بود ، باز هم همینجا بودم ؟ باز هم همین وضع را داشتم ؟ البته که نه . به نظر من ،لالاییی ها بخشی از شخصیت ما را شکل داده اند . لالایی این توانایی را دارد که تخم انتقام ، شجاعت ، ترس ، امید و … را در نهال بچه بکارد . پس قدرت لالایی را دست کم نگیرید .

 

منبع : سون اسکول

 

انشا در مورد صدای لالایی مادر پایه هشتم

انشا درباره صدای لالایی مادر صفحه 53 کتاب مهارت های نوشتاری کلاس هشتم

دیدگاه ها 1 دیدگاه
  1. امین
    در تاریخ 1399\/09\/18 :

    خیلی خوب بود
    دست سازنده درد نکنه ممنون از شما سازنه
    دوستتون دارم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *