خانه » انشا پایه هشتم » انشا در مورد صدای لالایی مادر پایه هشتم

انشا در مورد صدای لالایی مادر پایه هشتم

انشا در مورد صدای لالایی مادر

انشا درباره صدای لالایی مادر

انشا صفحه 53 کتاب نگارش کلاس هشتم

 

مقدمه : اگر همین الان ازم بپرسین از بچگیت چی یادت میاد ، به جز تعداد اندکی خاطره کوتاه هیچی یادم نمیاد . بیشتر این خاطرات فقط یه لحظه بود ؛ مثل شکستن چراغ زیر زمین یا افتادن تلویزیون روی پام . ولی لابلای این خاطات یه چیزی هست که چندبار کپی پیست شده . اون چیه ؟ لالایی مادرم .

 

 

بدنه : مادرم دو سه تا لالایی بلد بود.از بین اون لالایی ها،یکی از اون ها برای من خیلی دلپذیر بود ؛ لالایی که مادرم از مادرش یاد گرفته بود و بیشتر وقت ها آن را برایم می خواند . زمانی که لالایی های دیگر را می خواند ، ناراحت می شدم و آرزو می کردم هرچه زودتر تمام شوند و باز مادرم لالایی مورد علاقه ام را بخواند . وقتی مادرم لالایی می خواند ، غرق در کلمات می شدم . خورشید در حال غروب تنها صحنه ای است که از رویا پردازی هایم هنگام شنیدن لالایی به یاد دارم .

 

 

یادم می آید وقتی مادرم شروع به لالایی گفتن می کرد، از من می خواست چشمانم را ببندم و بخوابم.با صدای همیشگی اش شروع به خواندن می کرد.بعد از اینکه یکبار کی خواند ، بدون وقفه دوباره شروع می کرد.چند دقیقه بعد خسته می شد و دست می کشید.می دید که من هنوز بیدارم و دوباره شروع به خواندن می کرد.این بار با صدایی آرام و آهسته.زمانی هم که می دید کمکم دارم می خوابم ، صدایش را آرام تر و آهسته تر می کرد تا مبادا از خواب بیدار شوم .

 

 

گاهی اوقات ، زمانی که مادرم کنارم نبود،مجبور بودم با لالایی پدرم بخوابم که اگر راستش را بخواهید زیاد دوستش نداشتم.وقتی پدر شروع به خواندن می کرد چشمانم را زود می بستم و با تجسم لالایی های مادرم ، سعی می کردم هرچه زودتر بخوابم ولی بیشتر وقت ها نمی تواستم و به پدر می گفتم : ” مامان کجاست ؟ چرا نمی آید ؟ ” و جوابی ناامید کننده دریافت می کردم و در نهایت خودم برای خودم لالایی مادر را می خواندم .

 

 

نتیجه : بعضی وقت ها از خودم می پرسم اگر مادرم برایم لالایی دیگری خوانده بود ، باز هم همینجا بودم ؟ باز هم همین وضع را داشتم ؟ البته که نه . به نظر من ،لالاییی ها بخشی از شخصیت ما را شکل داده اند . لالایی این توانایی را دارد که تخم انتقام ، شجاعت ، ترس ، امید و … را در نهال بچه بکارد . پس قدرت لالایی را دست کم نگیرید .

 

منبع : سون اسکول

 

انشا در مورد صدای لالایی مادر پایه هشتم

انشا درباره صدای لالایی مادر صفحه 53 کتاب مهارت های نوشتاری کلاس هشتم

دیدگاه ها 1 دیدگاه
  1. امین
    در تاریخ 1399\/09\/18 :

    خیلی خوب بود
    دست سازنده درد نکنه ممنون از شما سازنه
    دوستتون دارم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *