خانه » انشا پایه هشتم » انشا در مورد برداشتن یک ظرف داغ

انشا در مورد برداشتن یک ظرف داغ

انشا در مورد برداشتن یک ظرف داغ
به این مطلب امتیاز بدهید

انشا درباره برداشتن یک ظرف داغ

انشا صفحه 62 کتاب نگارش پایه هشتم

 

مقدمه : اغلب ما از زمان کودکی عباراتی مانند ( جیزه ، دست نزن ! ) ، ( ما رفتیم بیرون به اجاق گاز دست نزن ! ) یا ( به آن ظرف داغ دست نزن ! ) را شنیده ایم و در صورت عمل نکردن به این دستورات هم تاوان آن را کشیده ایم .

 

بند : برداشتن یک ظرف داغ نیازمند تجهیزات لازم و آمادگی است ، و بدون تجهیزات و برداشتن با عجله باعث ایجاد اثر های طولانی مدت یا حتی دائمی بر روی بدن ما می شود ، حاصل شتاب زدگی و بدون فکر عمل کردن نیز در زندگی چنین اثراتی را دارد ، اشتباهاتی که تجربه ی تلخی را برای ما به ارمغان می آورد تا آن را تکرار نکنیم و از آن درس بگیریم .

 

سوختگی در اثر برداشتن ظرف داغ به ما نشان می دهد که حتی کوچک ترین اشتباهات ، بزرگترین و دائمی ترین اثرات را می گذارند ، انداختن آن ظرف بر روی محیط اطراف نیز اثر گذار است ، حال چه برسد به اینکه درون آن پر باشد و با متلاشی شدن محتویات آن منطقه ی وسیعی را تحت تاثیر قرار دهد .

 

سوختگی محیط در اثر افتادن ظرف نشان دهنده ی این است که برخی اشتباهات نه تنها خود ما ، بلکه تمامی اطرافیان و کسانی که در زندگی ما نقش داشته اند را تحت تاثیر قرار داده و شعله های این اشتباه ، زحمت و تلاش چندین و چند ساله ی آن ها را می سوزاند .

 

اما همه ی راه های کسب تجربه به اثراتی مانند سوختن دست ختم نمی شود ، بلکه می توان زرنگ بود و با راهکار های نوآورانه بدون اندکی درد و زخم به تجربه های خود اضافه کرد ، یکی از این راه ها نگاهی به گذشته است تا برای ما مانند کلیدی به سوی آینده باشد ، یا استفاده از تکنولوژی برای راحتی کار ها مانند دستگیره های هوشمند و غیره .

 

نتیجه : یادتان نرود که اشتباهی که دو بار تکرار شود ، دیگر اشتباه نیست بلکه انتخاب است ، چه برسد به اینکه این اشتباه در زمینه ای مهم و حیاتی باشد که مثال آن سوختن چند باره ی دست و اثرات آن در اثر برداشتن یک ظرف داغ است !

 

منبع : سون اسکول

 

انشا در مورد برداشتن یک ظرف داغ

انشا درباره برداشتن یک ظرف داغ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *