خانه » انشا پایه هشتم » انشا درمورد پروانه ای هستید که در تاریکی شب نوری را پیدا کرده اید

انشا درمورد پروانه ای هستید که در تاریکی شب نوری را پیدا کرده اید

انشا درباره پروانه ای هستید که در تاریکی شب نوری پیدا کرده اید
3/5 - (3 امتیاز)

انشا درباره پروانه ای هستید که در تاریکی شب نوری را پیدا کرده اید

انشا صفحه 81 کتاب مهارت های نوشتاری پایه هشتم

 

مقدمه : تجسم پروانه بودن در انسان ها متفاوت است ، مخصوصا فکر کردن به اینکه در تاریکی شب ، شمعی روشن نیز پیدا کرده اند ، بدین معنی که در ذهن خود سناریو های مختلفی ایجاد می کنند!

 

 

بدنه : برخی افراد در ذهن خود بهانه ایجاد می کنند ، این افراد همان پروانه هایی هستند که قبل از رسیدن به شمع از پرواز خسته شده یا با بهانه هایی مانند اینکه هدف من از پرواز در تاریکی چیست وقتی هیچ کس زیبایی من را نمی بیند ، خود را به زمین می اندازند.

 

 

اما برخی افراد با اراده ی استوار در فکر این هستند که در انتهای تونل تلاش ، نور موفقیت منتظر آن ها است! ، پس وقتی به شمع رسیدند ، گرما و نور خیره کننده ی آن سرمای گذشته را ازبین می برد و آن هارا غرق در شادی می کند.

 

 

اما امان از کسانی که به هدف خود یعنی شمع می رسند ولی به دلیل زیاده خواهی یا طمع ورزی ، نور و گرمای کنار شمع آن هارا راضی نکرده و در نتیجه آن قدر نزدیک شمع می شوند که در آتش آن می سوزند ، آتشی برخاسته از جهل آن ها!

 

 

نتیجه : پس بیایید نه از گروه اول باشیم و نه از گروه سوم ، بلکه وقتی از ما خواسته شد خود را جای پروانه ای که در تاریکی شب ، شمعی روشن پیدا کرده بگذاریم ، در ذهن مان اتفاقات گروه دوم مرور شود ؛ همانا ، بهترین انتخاب میانه روی است…!

 

 

منبع : سون اسکول

 

 

انشا در مورد پروانه ای هستید که در تاریکی شب نوری را پیدا کرده اید

انشا صفحه 81 کتاب نگارش کلاس هشتم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *