خانه » انشا پایه هشتم » انشا درباره طعم بستنی یخی پایه هشتم

انشا درباره طعم بستنی یخی پایه هشتم

انشا درباره طعم بستنی یخی پایه هشتم
به این مطلب امتیاز بدهید

انشا در مورد طعم بستنی یخی کلاس هشتم

انشا صفحه 62 کتاب مهارت های نوشتاری 

 

 

مقدمه : هوای گرم تابستان و آفتاب داغ ظهر امان همه ما را بریده است . ۲ ساعتی می شود که برای پیاده روی به خارج از شهر رفته ایم و حالا وسط ناکجا آباد هستیم .ناگهان سوپر مارکتی از دور دست ها نمایان می شود .

 

 

بدنه : همین که وارد سوپر مارکت می شویم ، چشمم به یخچال بستنی می افتد و بستنی یخی باطعم آلو فکر و خیال مرا به خودش مشغول می کند . همه دوستانم به دنبال آب بودند ولی من در بند بستنی یخی گرفتار شده بودم .

 

 

همین که بستنی را در دهانم فرو می برم ، سردی بستنی را بر روی زبان ‌ و داخل دهانم حس می کنم. سریع بستنی را از دهانم خارج می نمایم و منتظر می مانم کمی گرم شود . این انتظار از ان انتظار هایی است که مدت هاست به دنبال آن بودم . ولی با این حال ، طعم ترش آلو ، همچنان در نوک زبانم باقی مانده است .

 

 

صبرم به پایان رسیده، تکه ای از بستنی را وارد دهانم می کنم و با وجود تمام ستمی که سرمای بستنی به دندان ها و زبانم وارد می کند ، آن را داخل دهانم نگه می دارم تا آب شود. این،سرما با اینکه دندان هایمان را خیلی عذاب می دهد و روح و روان من با طعم ترش آلو و خنکی بستنی شاد و سرحال می شود .

 

 

نتیجه : بستنی بالاخره تمام می شود . حالا من مانده ام با همان تشنگی قبلی . شاید بهتر بود به جای آن بستنی ، مثل بقیه دوستانم آب می خریدم . عَطشم رفع می شد . ولی حیف که به حرف دل خودم گوش دادم و به عقلم گوش نکردم . حالا به دنبال کسی هستم که باقی مانده آبش را به من بدهد .
زاهد پشیمان را ذوق باده در جان است \ عاقلا مکن کاری که آردت پشیمانی

 

 

منبع : سون اسکول

 

 

انشا درباره طعم بستنی یخی پایه هشتم

انشا صفحه 62 کتاب نگارش کلاس هشتم 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.