خانه » انشا پایه هشتم » انشا درباره بوی سیر پایه هشتم

انشا درباره بوی سیر پایه هشتم

انشا در مورد بوی سیر
به این مطلب امتیاز بدهید

انشا در مورد بوی سیر

انشا صفحه 62 کتاب نگارش پایه هشتم

 

مقدمه : از قدیم گفته اند ، بهترین راه رفع بوی بد سیر از دهان ، نخوردن آن است ! ، و چه مثال هایی که به سیر بیچاره و بوی بد آن نسبت داده اند ، که البته این بوی بد بی دلیل نیست !

 

 

بند : در ابتدا گفتیم که بهترین راه رفع بوی بد سیر از دهان نخوردن آن است ، چه مثال زیبایی برای یک واقعیت مهم ، واقعیت اینکه ، زندگی ما مانند کاغذ ، مداد و پاک کن نیست که هر وقت خواستیم ، اشتباهات خود را پاک کنیم و از نو شروع کنیم ، بلکه یک اشتباه ممکن است ، تمامی مسیر زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهد و بعد از رخ دادن اشتباه یا گفتن عباراتی نادرست ، به عبارت کاش ، آن را انجام نمی دادم می رسیم ، چقدر این مثال مانند مثال بالاست ، نه !

 

 

بوی سیر به ما یاد آور می شود که برای رسیدن به برخی چیز ها باید تاوان پس بدهیم ، یا به نوعی ، تمام تلاش خود را بکنیم ، به عنوان مثال ، برای رسیدن به تندرستی و بدنی سالم باید بوی بد سیر را تحمل و حتی بدبینی اطرافیان را هم به چشم بخریم !

 

 

البته زمانبندی در خوردن سیر هم مهم است ! ، و یادآور برنامه ریزی برای زندگی می شود ، که در مثال خوردن سیر ، با برنامه ریزی مناسب و خوردن سیر در مواقعی که بیشتر در خانه هستیم ، می توان از سخنان کنایه آمیز مردم و نگاه بد آن ها به دور باشیم ، در زندگی نیز ، اگر برنامه ریزی مناسب وجود نداشته باشد ، چیزی تیز تر از زبان مردم ، نصیب مان می شود ، یعنی شکست و خود کوچک بینی .

 

 

بوی سیر یاد آور چه چیزهایی که نمی شود ، یاد آور بهار ، یاد آور شمال ایران ، یاد آور آش دوغ داغ مادربزرگ و یاد آور حرف های تسکین بخش پدر یا مادر که می گویند ، بیخیال حرف مردم باش و لذت طعم این گیاه بد بو را ببر !

 

 

نتیجه : شاید بوی سیر ، در ابتدا برای بسیاری از انسان ها وسوسه کننده باشد ، ولی یادتان نرود ، همین وسوسه هاست که زندگی انسان را به سمت بوی بد تباهی و پشیمانی سوق داده ، و معلوم است که راهی برای خلاصی از این بو وجود ندارد و نخواهد داشت ، به غیر از انجام ندادن آن ها!

 

منبع : سون اسکول

 

انشا در مورد بوی سیر

انشا درباره بوی سیر صفحه 62 کتاب نگارش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.