خانه » انشا پایه هفتم » انشا در مورد فداکاری بر اساس پرسش های طرح شده

انشا در مورد فداکاری بر اساس پرسش های طرح شده

انشا در مورد فداکاری با پرسش های طرح شده

انشا در مورد فداکاری برای کلاس هفتمی ها

انشا صفحه 92 کتاب مهارت های نوشتاری

 

 

برای موضوع فداکاری پرسش هایی طرح کنید و بر اساس آن ، متنی بنویسید

 

 

فداکاری چیست؟ ، فداکار کیست؟

فداکاری در زمینه های مختلف مانند: سیاسی ، جامعه شناسی و روان شناسی معنا و مفهوم متفاوتی دارد ، یا حتی ممکن است در کشور های مختلف به گونه های مختلف توصیف شود ، اما به طور کلی فداکاری به معنای از خود گذشتگی است و فرد فداکار کسی است که این وظیفه ی مهم را بر دوش می کشد.

 

 

از خود گذشتگی یعنی چه؟

از خود گذشتگی گونه های مختلفی دارد ، به عنوان مثال: از خودگذشتگی در زمینه ی مال و ثروت ، جان و زندگی ، دادن جای خود در صف به فردی دیگر ، کار و تلاش سخت به جای تفریح و… .

 

 

شما تا چه حدی فداکار هستید؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید از خود بپرسیم که آیا می توانستیم مانند شهدا از جان شیرین خود بگذریم تا جان و حرمت مردم یک کشور را نجات دهیم؟ ، آیا می توانیم بخش قابل توجهی از ثروت خود را به خیریه ها اهدا کنیم؟ ، آیا می توانستیم از وقتی که برای تفریح یا مسافرت گذاشته بودیم بگذریم و مشغول به ساختن خانه ای جهادی برای فرد فقیر یا روستایی شویم؟ ، آیا توانستیم یا می توانیم از تفریحات خود بکاهیم تا با تلاشی سخت و آموزش مداوم ، آینده ای خوب برای خود و فرزندانمان ایجاد کنیم؟

 

 

در چه زمینه هایی فداکاری لازم است ؟ آیا فداکاری در هر زمانی واجب و مفید است؟

همانطور که در اغلب زمینه ها توصیه شده است ، باید در بحث فداکاری نیز اعتدال رعایت شده و از افراط و تفریط جلوگیری شود ، فداکاری در همه جا و همه زمان علاوه بر سو استفاده ی مردم و القای این تفکر که وظیفه ی اوست! ، باعث عقب ماندگی و عدم پیشرفت در زمینه های مختلف مادی و انسانی نیز می شود ، پس باید با اندیشه ی درست و درک موقعیت مناسب مانند زمان جنگ ، به فداکاری بپردازیم.

 

 

منبع : سون اسکول

 

 

انشا در مورد فداکاری کلاس هفتم

انشا صفحه 92 کتاب نگارش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.