خانه » انشا پایه هفتم » انشا در مورد ناخن صفحه 62 کتاب نگارش پایه هفتم

انشا در مورد ناخن صفحه 62 کتاب نگارش پایه هفتم

انشا در مورد ناخن

صفحه 62 مهارت های نوشتاری هفتم

 

مقدمه : امروز میخواهم در مورد یکی از کوچک ترین اعضای بدن با شما سخن بگویم که از کلسیم و ویتامین تغذیه میکند و بر روی انگشتان پا و دست تشکیل میشود .جزئی از بدن که وجود ان در بدن ما میتواند ضروری باشد .

 

بدنه : ناخن ها هر ماه به طور متوسط 3.5 میلی متر رشد میکنند . البته هر چقدر سن انسان ها بیشتر میشود این رقم کاهش میابد . شاید تا به حال نشنیده باشیم اما ناخن های دست تقریبا دوبرابر ناخن های پا رشد میکنند رشد ناخن های پا 1.6 میلی متر در ماه است . و ناخن ها در فصل های مختلف رشد متفاوتی دارند مثلا تابستان که نور خورشید تابش تند تری دارد بر رشد زود تر ناخن ها اثر میگزارد . و نکته مهم این است که ناخن اقایان زود تر از ناخن مردان رشد میکنند.

 

بند دوم : معمولا پزشک ها برای تشخیص بیماری به ناخن انسان ها نگاه میکنند . ناخن های سرد و رنگ پریده نشان دهنده ی بیماری نارسایی قلبی , ناخن های ضعیف و نازک نشان دهنده ی کمبود مواد مغذی مانند اهن در بدن است ,و رنگ ناخن ها , لکه های قرمز روی ناخن و …. از دیگر نشانه های دیگر وجود بیماری در بدن ما انسان ها  است .

 

بند سوم : یکی از مکان هایی که میکروب ها در انجا به راحتی میتوانند رشد کنند ناخن است پس ما باید ان ها را کوتاه کنیم و یا آن ها را هر چند روز یک بار تمیز کنیم. ناخن را میتوان وسیله ای بسیار مهم برای بلند کردن اجزاء از روی ستوه ساف معرفی کرد مانند بلند کردن خط کش از روی سرامیک های ساف که با دست هایی که ناخن بلند ندارند ممکن است کمی طول بکشد ولی افرادی که ناخن بلند دارند به راحتی میتوانند خط کش را از روی سرامیک بردارند . یا مثالی دیگر مانند بلند کردن چسبی که به چیزی چسبیده است اشاره کرد . از دیگر کاربرد های ناخن زیبایی است که اکثراً خانم ها به آن اهمیت میدهند و با گزاشتن ناخن مصنوعی به زیبایی خود می افزونند .

 

بند چهارم : چپ دست بودن یا راست دست بودن انسان ها در رشد ناخن های انها تاثیر دارد زیرا با دستی که مینویسیم باعث کردش خون در دست بشود و باعث زود رشد کردن ناخن ها در دست انسان ها میشود . بزرگترین ناخن ها متعلق به یک خانم آمریکایی است . ناخن های ا  هفت متر طول دارد و ناخن های دست چپ او بزرگ تر از ناخن های دست راست او است . این زن رکورد بزرگترین ناخن های دست را در کتاب گینس ثبت کرده است .

 

نتیجه : انسان ها دارای تعداد زیادی اجزا در بدن خود هستند این که یکی از کوچک ترین اجزای بدن انسان دارای نشانه ها و خواص زیادی است نشان دهنده عظمت و بزرگی خداون یکتا است . پس ما با مراقبت کردن از آن و جلوگیری از رشد میکروب ها در بدن خود به آن اهمیت بدهیم .

 

پایان 🙂

انشا در مورد ناخن

پایه هفتم درس پنجم صفحه۶۲  ناخن

انشاء پایه هفتم در مورد ناخن صفحه ۶۲

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE