خانه » انشا پایه هفتم » انشا درباره عینک پایه هفتم

انشا درباره عینک پایه هفتم

انشا در مورد عینک پایه هفتم
به این مطلب امتیاز بدهید

انشا در مورد عینک کلاس هفتم

انشا در مورد عینک صفحه 42 کتاب نگارش پایه هفتم

 

مقدمه : عینک ، وسیله ای برای استفاده ی افراد کم بینا یا دارای اختلال در چشم ، ولی گاهی تمامی افراد چه تیز بین و چه تار بین نیازمند استفاده از عینک هستند !

 

 

بند : شاید بپرسید چرا و چه نوع عینکی !؟ ، عینک مخصوص افراد دوربین یا نزدیک بین ؟ ، فریمش باید گرد باشد یا مستطیلی؟ ، هیچکدام ، عینک هایی نامرئی ! ، عینک هایی از جنس دوری از زود قضاوت کردن ، بصیرت ، خوش بینی و آینده نگری و غیره .

 

 

عینک هایی به قیمت استفاده ی خوب از مغز ، عینک هایی که افراد اندیشمند و پرهیزگار کلکسیون دار آن ها هستند ، عینک هایی که دید شما را نسبت به دنیا و جامعه تغییر خواهند داد ، عینک هایی که به قول سهراب سپهری باعث می شود جوری دیگر ببینید !

 

 

یکی از این عینک ها باعث دوربینی بدی های مردم و نزدیک بینی خوبی های آن ها و باعث ایجاد پیوند دوستی قوی تر می شود ، دیگری باعث عاقبت به خیری بوسیله ی دور اندیشی و آینده نگری می شود و بی شک هرکدام از این عینک ها به ارزش باطنی انسان خواهند افزود .

 

 

اما از یاد نبریم که برخی عینک ها نه تنها به ما کمکی نمی کنند بلکه باعث کوری ما خواهند شد ، عینکهایی با برند ها ی بدبینی ، عجله ، ترس و غرور و غیره ولی خوبی این عینک ها مخصوصا عینک هایی با ویژگی مثبت ، ماندگاری و خراب نشدن آن ها است که تا عمر دارید با شماست و اختیار انتخاب آن ها در دستان خود خود شماست !

 

 

نتیجه : از قدیم گفته اند که اگر عینک های متناسب چشم خود را نزنیم یا در کودکی برای تفریح عینک پدر و مادر خود را استفاده کنیم باعث ضعیف شدن چشمان ما می شود ، پس نباید به جهان پیرامون خود از دیدگاه فردی دیگر نگاه کنیم و در برخی اوقات حسرت زندگی آن ها را بخوریم !

 

 

منبع : سون اسکول

 

 

انشای کلاس هفتم متوسطه صفحه 42

انشا در مورد درباره عینک صفحه 42 ۴۲ کتاب نگارش مهارت های نوشتاری پایه هفتم

دیدگاه ها 5 دیدگاه
 1. محمد
  در تاریخ 1398\/04\/05 :

  انشای جالبی بود.ولی سعی کنید یکمی انشاتون رو به سمت نوشته ذهنی ببرید.و صرفا چیز هایی که همه ما میدونیم و واضحه رو ننویسید و خلاقیت بیشتری تو نوشتتون به خرج بدین.

  • ادمین
   در تاریخ 1398\/04\/05 :

   با تشکر از نظر شما .
   حتما انجام میشه به زودی تمامی انشا های وب سایت بروز رسانی میشود .

 2. کاترینا
  در تاریخ 1398\/10\/22 :

  خوب بود

 3. زیبا
  در تاریخ 1399\/08\/22 :

  سلام.من دببرادبیات هستم.شماروبه خداانشاهاتون روخودتون بنویسید وانقدرازاینترنت استفاده نکنید

 4. سید محمدرضا معصومی
  در تاریخ 1399\/10\/23 :

  سلام لطفا مقدمه را بهتر کنید مثلا با نام خدا و یک بیت شعر شروع کنید یا….

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.