خانه » انشا پایه نهم » انشا در مورد شانس پایه نهم

انشا در مورد شانس پایه نهم

انشا در مورد شانس
به این مطلب امتیاز بدهید

انشا درباره شانس

انشا صفحه 21 کتاب مهارت های نوشتاری پایه نهم

 

انشا اول در مورد شانس

 

مقدمه : به راستی این شانس چیست که همه عالم دیوانه ی اوست! ، شاید شنیده باشید که برخی افراد درهنگام آغاز کاری مهم ، از ته دل این عبارت را می گویند: (( یا شانس و یا اقبال ! )) ، ولی آیا تمام اتفاقات دنیا شانسی است و زندگی ما حول محور چیزی مانند تاس می گذرد؟!

 

بدنه : در بسیاری از سخنرانی های انگیزشی گفته می شود که شانس تنها بخش بسیار کوچکی از ماجراست و نود درصد نتیجه ی کار به عرق ریختن ما و پشتکار ما بستگی دارد ، در ادامه نیز می گویند ، هر اشکی که بعد از شکست میریزیم حاصل عرق هایی است که هنگام کار نریختیم!

 

 

ولی از طرف دیگر ماجرا ، شانس که بخش بسیار کوچکی از کار بود ، تبدیل به عامل کلیدی در برخی اتفاقات می شود ، به عنوان مثال صد ها کلیپ در فضای مجازی وجود دارد که افراد با صدم ثانیه از تصادف یا اتفاقی ناگوار یا حتی مرگ نجات می یابند ، حال در اینگونه مسائل به مجموعه ی زمان و مکان و بسیاری عوامل دیگر که در جلوگیری از حادثه نقش داشته اند با عنوان شانس یاد می شود.

 

 

بیایید جور دیگر نگاه کنیم ! ، شاید شانس فقط بهانه ای برای افراد تنبلی است که آخر و عاقبت بد خود را به جای آن که به کم کاری خود نسبت دهند به راه گریزی به نام شانس نسبت می دهند و یا حتی ممکن است در زمان های دور قبیله ای به نام تنبل ها این کلمه را ابداع کرده باشد!

 

 

اما هر چقدر هم که در جامعه ، درباره ی شانس بحث و گفت و گو شود باز هم نمی توان تاثیرات آن را بر زندگی نادیده گرفت ، اما نباید فراموش کرد که بیش از نود درصد راهمان به سوی اهداف توسط رفتار و انتخابات ما شکل می گیرد و آن ده درصد باقی مانده که به شانس نسبت داده می شود ممکن است سنگ جلوی پای ما بیندازد یا برعکس ، راه را برای ما هموار کند ولی در آخر اگر می خواهیم موفق باشیم چه سخت و چه آسان ، باید آن راه و جاده ساخته شود !

 

 

نتیجه : چه بسا کسانی که با تحمل سختی ها و کوشایی ، شب و روز کار کرده اند و پس از رسیدن به قله های موفقیت ، مردم برای آن که موفقیت آن هارا کوچک جلوه دهند ، کار سخت آن هارا زیر سوال برده و به آن لقب شانس می دهند ، ولی یادتان باشد وقتی که کار از کار گذشته باشد ، هیچکدام اهمیتی ندارند….!

 

 

 

انشا درباره شانس

انشا دوم درباره شانس

 

مقدمه : در برخی از ورزش ها به خصوص ورزشی مثل فوتبال ، در بیشتر مواقع برد و باخت به سطح بازی تیم مرتبط است اما به عقیده من در بازی های پایاپای و برابر ، شانس نقش مهمی دارد.شما شانس را چطور می شناسید؟

 

بدنه : هنگامی که شما در انجام کاری ناگهان به مشکل می خورید ، احتمالا می گویید : تف به این شانس ، یا می گویید : لعنت به این شانس . شاید حق با شما باشد ولی این را هم باید بدانید که هر اتفاقی علت خودش را دارد و چه بسا این بدشناسی جان و مال و شما را نجات بدهد.

 

 

فقط با خرشانسی نمی توانید به هرچیزی که می خواهید برسید.بلکه باید دانش و توان کافی داشته باشید .چه بسیارند افرادی که بخاطر نداشتن دانش و توان کد نظر ، درآمد و سرمایه خود را از دست داده اند.

 

البته خرشانسی یا بدشانسی فقط در مورد مشکلات زندگی نیست . همین شانسی که داریم در موردش حرف می زنیم عامل بوجود آمدن بازی های جذابی نظیر منچ و شیرخط و…شده است ؛بازی هایی که شانس در آن حرف اول را می زند.

 

 

نتیجه : در نهایت اینکه خرشانسی یا بدشناسی مخصوص فرد خاصی نیست و همه افراد می توانند در مواقعی خرشانسی بیاورند یا بالعکس . مهم این است که باید از شانس هایی که به ما رو می شود نهایت استفاده را ببریم.و بدانیم هیچ چیزی بی دلیل نیست.

 

 

منبع : سون اسکول

 

 

 

تمامی انشا های صفحه 21 

( گذر رودخانه , آدم فضاییاذان , شانس , فیل و فنجان )

 

 

 

انشا درباره اذان به همراه بدنه مقدمه و نتیجه

انشا در مورد درباره شانس صفحه 21 ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نگارش پایه کلاس مقتع نهم به همراه بدنه , مقدمه و نتیجه .

دیدگاه ها 1 دیدگاه
  1. سوین
    در تاریخ 1399\/07\/17 :

    زیادی جذاب نبود در کل بد بود وبه درد هیچ کس نمیخورهالبته به غیر از پسرا اخه انشا پسرا افتضاحه😒😒😂😂😂

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.