خانه » انشا پایه هفتم » انشا درباره یک دست صدا ندارد کلاس هفتم

انشا درباره یک دست صدا ندارد کلاس هفتم

انشا در مورد یک دست صدا ندارد
3/5 - (5 امتیاز)

انشا در مورد یک دست صدا ندارد پایه هفتم

انشا صفحه 45 کتاب نگارش پایه هفتم

 

مقدمه : یک دست صدا ندارد ! ، ضرب المثلی که همه تلاش می کردیم تا با بشکن زدن این قضیه را نقض کنیم ، ولی بی خبر از اینکه باز هم از دو انگشت استفاده کردیم و این کار با یک انگشت غیر ممکن بوده است !

 

 

بدنه : در کار های گروهی ، اگر هر عضو را به عنوان یک دست یا انگشت در نظر بگیریم ، این گروه هیچوقت صدایی نخواهد داشت ، اگر تک تک افراد به فکر منافع شخصی خود باشند ، بنابر این علاوه بر وجود یک گروه ، به وجود یک بارش فکری و ایده ی مهم نیز نیاز است.

 

 

گاهی اوقات موضوع برعکس می شود و یک دست هم صدا دارد ! ، گاهی خبر از موفقیت یک فرد به تنهایی زبانزد عام و خاص می شود و همه به خاطر اینکه آن فرد به شخص یا سازمان و گروهی وابسته نیست و مستقل است ، از او تقدیر می کنند ، پس چگونه این موفقیت بدست آمده است؟!

 

 

این فرد در ظاهر تنهاست و موفقیتش را مدیون همکاری اعضای باطنی خود است ! ، اعضایی مانند مغز که به خوبی وظیفه ی اندیشیدن را انجام داده و اراده ای که دست و پا را در راه مفید حرکت داده است! ، حال این کار گروهی نمونه ی بارزی از این ضرب المثل است.

 

 

نتیجه : از این ضرب المثل می توان به عنوان کلیدی برای قفل در موفقیت استفاده کرد ! ، موفقیت در تمامی عرصه ها ، عرصه هایی مانند: خانه ، مدرسه ، دانشگاه ، شهر یا حتی کشور و جهانی ، زیرا هیچ گلوله ای نمی تواند سپر کار گروهی مفید را سوراخ کند…!

 

 

منبع : سون اسکول

 

 

انشا در مورد یک دست صدا ندارد پایه هفتم

انشا صفحه 45 کتاب مهارت های نوشتاری کلاس هفتم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *