خانه » انشا پایه هفتم » انشا در مورد روزی را که دوست دارم تکرار شود

انشا در مورد روزی را که دوست دارم تکرار شود

انشا در مورد روزی را که دوست دارم تکرار شود
3.2/5 - (5 امتیاز)

انشا درباره روزی را که دوست دارم تکرار شود

انشا صفحه 20 کتاب مهارت های نوشتاری پایه هفتم

 

انشا اول درباره روزی را که دوست دارم تکرار شود

 

مقدمه : اگر از یک نفر بپرسید ، دوست داری کدام روز از زندگی ات تکرار شود ، شاید در چند ثانیه اول نتواند هیچ چیزی بگوید.کمی فکر میکند کتاب زندگی اش را تند تند ورق می زند ، صفحات رنگی را می بیند و حالش خوب می شود ؛ بعضی وقت ها هم صفحات تیره رنگ را می بیند و افسوس می خورد.آری ، سول چالش برانگیزی است. اینکه می خواهیم روز های شاد را دوباره تجربه کنیم یا اینکه روز های تلخ و سخت؟!

 

 

بدنه : اگر از بچه ای این سوال را بپرسیم ، بی شک به یاد خوشحال ترین خاطرات عمر کوتاهش خواهد افتاد و بی اندازه ذوق خواهد کرد.یاد خنده ها ، بازی ها و شیطنت ها می افتد و هیچ لکه سیاهی را اگر هم باشد ، به یاد نمی آورد.برای همین است که بعضی وقت ها آدم بزرگ ها آرزو می کنن ای کاش بر می گشتیم به اون دوران.

 

 

وقتی از یه پدر خانواده این سوال رو می پرسی ، بعد از افسوس فراوان احتمالا می گوید : ای کاش آن روزی تکرار شود که همه پول هایم را در بانک گذاشتم ، به خیال سود 20% ! ای کاش آن روز دوباره تکرار شود و این ببار بروم و همه ریال هایم را به دلار ده هزار تومان تبدیل کنم . اگر این کار شدنی باشد ، حالا من میلیادر می شدم و مثل الان که در به در دارم دنبال کار می گردم تا بتونم از پس مخارج این گرونی در بیام نبودم.

 

 

همه رو گفتم ولی خودم هنوز موندم.این خاصیت ما آدم هاست که موقع گرفتن تصمیم های سخت ، اول می خواهیم ببینین بقیه می خوان چیکار کنن. ولی حالا هم نوبت منه. روزهایی می خوام تو دوباره تکرار بشن که توشون حس ترس داشتم.به نظرمن اگه میتونستم تو گذشته با ترس هام رو به رو میشدم ، وضعیت الانم خیلی خیلی متفاوت میشد.ترس از اینکه نکنه دوستم ، یا معلمم یا پدرم از این حرف من خوشش نیاد یا نکنه از طرز فکر من بدش بیاد. پس بهتره این حرفو نزنم یا نگم تو سرم چی می گذره.ای کاش با ترسام رو برو میشدم.اگه رو برو میشدم شاید الان اصلا اینجا نبودم…

 

 

نتیجه : خب ، به نظرم دیگه وقتشه این بحثو تموم کنیم.اینکه همش توی خاطرات ولگردی نکنیم ، بیش از حد افسوس گذشته رو نخوریم . اینکه به خیال گذشته ، حال رو رها نکنیم و بدونیم زندگی ما داره می گذره. با نگاهی گذرا به گذشته و در نظر گرفتن آینده ، لذت زندگی مون در همین لحظه هایی که می گذرن رو ببریم و قدرشون رو بدونیم.

 

 

انشا در مورد روزی را که دوست دارم تکرار شود

انشا دوم در مورد روزی را که دوست دارم تکرار شود

 

مقدمه : از قدیم الایام بسیاری از افراد آرزوی داشتن کنترلی جادویی را داشتند ، کنترلی دارای دکمه های توقف ، شروع ، عقب و جلو که می توانستند با آنها زندگی خود را کنترل کنند !

 

 

بند : خیلی ها در مواجهه با این سوال که دوست دارند کدام روز در زندگی شان تکرار شود ، به یاد لحظاتی در زندگی می افتند که کار اشتباهی انجام دادند یا تصمیم اشتباهی گرفتند و یا از تک تک لحظات زندگی به خوبی لذت نبرده اند ، این افراد قانع به تکرار یک روز نیستند و در حسرت آن خواهند بود که ای کاش می توانستند چند روز را تکرار کنند !

 

 

از امامان گرفته تا دانشمندان همگی بر اهمیت زمان اشاره کرده اند و خداوند نیز در سخنان خود در قرآن آورده است که اگر فرصتی برای زندگی دوباره پیش آید انسان ها همان راه قبلی را در پیش خواهند گرفت ، چه برسد به یک روز !

 

 

از همه ی این ها گذشته ، اغلب افراد برای جواب این سوال یک روز پر از شادی در زندگی خود را انتخاب خواهند کرد و یا روزی که نقش اشتباهی در اتفاقی بزرگ داشته اند و سعی در جبران اشتباهات خود خواهند کرد ، ولی اگر آن اشتباهات رخ نمی داد ، تجربه ی امروزشان را داشتند! ، در رابطه با این مسئله عبارت آموزنده ای وجود دارد که می گوید : اگر تجربه ی امروز را داشتم اشتباهات گذشته را انجام نمی دادم ولی اگر اشتباهات گذشته را انجام نمی دادم تجربه ی امروزم را نداشتم !

 

 

ولی جدای از این بحث ها ، حتی برای تفریح هم که شده خیلی جالب می شد اگر می توانستیم یک روز دلخواه را دوباره تجربه کنیم ، روزی که به پهنای صورت خندیدیم یا اشک شوق ریختیم ، روزی که از ته دل احساس افتخار کردیم یا روزی که بغض شادی گلویمان را گرفت !

 

 

این نکته نیز جالب است که اگر روزی که بخواهیم تکرار شود همان روزی باشد که این قدرت به ما داده شده باشد ، در زنجیره ای بی نهایت خواهیم بود که به طور متوالی آن روز برای ما تکرار خواهد شد !

 

 

نتیجه : انسان اگر زیاد به فکر گذشته باشد ، ناامید و افسرده و اگر نگاهش فقط به سوی آینده باشد در اضطراب خواهد بود ، پس چه بهتر که ارزش تک تک لحظات کنونی را بدانیم و از هر ثانیه لذت ببریم … !

 

 

منبع : سون اسکول

 

انشا صفحه 20 کتاب نگارش پایه هفتم

انشا در مورد روزی را که دوست دارم تکرار شود پایه هفتم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *