خانه » انشا پایه هفتم » انشا در مورد صدای زنگ آخر پایه هفتم

انشا در مورد صدای زنگ آخر پایه هفتم

انشا در مورد صدای زنگ آخر پایه هفتم
به این مطلب امتیاز بدهید

انشا درباره صدای زنگ آخر پایه هفتم

انشا صفحه 73 کتاب نگارش پایه هفتم

 

مقدمه : هر ثانیه گویی صد ها دقیقه شده ! ، عقربه های ساعت حرکت نمی کنند! ، معلم خسته شده ، دانش آموزان بیشتر ! ، دست ها آخرین تلاش خود را برای استوار نگه داشتن خودکار و مداد انجام می دهند .

 

 

بدنه : صدایی امید بخش ، روح انگیز و دل نشین ، روح آدم را تازه می کند ، صدایی که گویی این جمله را بازگو می کند : (( توآزادی ! )) ، صدایی که مانند تفنگ آغاز مسابقه ی دو میدانی شلیک می شود و دانش آموزانی که به منزله ی شرکت کنندگان این مسابقه اند از روی پله ها پرواز می کنند !

 

 

صدایی که برای هر فرد معنای خاص خود را دارد ؛ صدایی که آقا یا خانم معلم را به خانواده ، استراحت و یا طراحی سوالات سخت فردای دانش آموزان می رساند ، صدایی که دانش آموز تنبل کلاس را به شیطنت راه مدرسه ، خوراکی و چرت ظهرش می رساند.

 

 

صدایی که دانش آموز نگرانی را به مراقبت از مادر یا پدر مریض خود می رساند ، صدایی که برای بعضی از دانش آموزان زرنگ کلاس مفهوم خاصی ندارد و باز هم آن ها را به سمت درس و مشق در تمام روز می رساند ، برای مستخدم مدرسه به معنای شروع تمیز کاری است و برای عوامل مدرسه نمایانگر برنامه ریزی های آخر برای آینده و ریزه کاری های اداری است.

 

 

نتیجه : شاید صدای زنگ آخر مدرسه تکراری و کلیشه ای به نظر برسد ، ولی یادتان باشد که ممکن است ، این صدا دیگر برای ما یا دیگران تکرار نشود ، شاید دیگر فردایی نباشد ، شاید موقع فارغ التحصیلی ما باشد و یا شاید… ، پس باید قدر تک تک لحظات را بدانیم و کارهای مورد علاقه ی خود را به تعویق نیندازیم تا روزی حسرت آن ها را نخوریم…!

 

 

منبع : سون اسکول

 

انشا در مورد صدای زنگ آخر پایه هفتم

انشا صفحه 73 کتاب مهارت های نوشتاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.