خانه » انشا پایه هشتم » انشا در مورد آهنگ سرود ملی پایه هشتم

انشا در مورد آهنگ سرود ملی پایه هشتم

انشا در مورد صدای آهنگ سرود ملی

انشا در مورد صدای آهنگ سرود ملی پایه هشتم

انشا صفحه 53 کتاب مهارت های نوشتاری

 

مقدمه : آهنگ سرود ملی باز هم طنین انداز شد ، آهنگی که پیام آور افتخار و اتفاق بزرگ دیگری است ، آهنگی که در جای جای ذهن عاشقان وطن نقش بسته است و نمایانگر لحظات خوش است .

 

 

بدنه : آهنگ سرود ملی افتخار آمیز و باعث رشد بذر غرور در قلب ها است ، ولی قلب چه کسانی ؟  معلوم است که قلب عاشقان میهن و معماران آینده ی وطن در این گروه جای می گیرد ، ولی این آهنگ باعث لرزش پای خیانت کاران به وطن و دشمنان این مرز و بوم می شود .

 

 

هر نت این آهنگ با عشق تنظیم شده و از هر قطره ی جوهر شعر آن فداکاری و ایثار جاری می شود ، ولی این صدا که اکنون به راحتی به گوش ما می رسد ، حاصل از جان گذشتگی صدها هزار شهید و چشم به راهی مادران آن ها و نگرانی فرزندان آن ها است ، حاصل اندیشه های خارج شده از مغزهای دانشمندان این سرزمین است که عمر خودرا صرف علم آموزی و انتقال آن کرده اند .

 

 

حاصل تلاش تمامی کارکنان ، مهندسان و تمامی عوامل پیشرفت ایران است که در واقع معماران فکری و مادی این سرزمین پهناور اند ، از همه مهم تر وجود معلمانی است که با ایمان به دانش آموزان حس وطن پرستی را به دانش آموزان القا می کنند .

 

 

آری ، بی دلیل نیست که سرود ملی در این حد تاثیر گذار و نیرو دهنده ی ما در شرایط سخت است ، پس ما نیز باید انتقال دهنده ی این حس به نسل های بعدی باشیم تا آن ها نیز از این نعمت برخوردار شده و برای معلمان خود مثل این انشارا بنویسند .

 

 

نتیجه : آهنگ سرود ملی تداعی کننده ی تاریخ این سرزمین است و از گذشته گفته اند که گذشته ، کلیدی برای آینده است ، پس چه خوب است تا با اعمال خود موضوعی برای سرود های ملی آینده باشیم… .

 

 

منبع : سون اسکول

 

انشا درباره آهنگ سرود ملی

انشا صفحه 53 کتاب نگارش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *